Katedra anorganické chemie garantuje výuku oborů Bioanorganická chemie, Anorganická chemie, a Chemie pro učitelské obory v bakalářských, magisterských i doktorských studijních programech. V rámci výzkumu se zaměřujeme na vývoj nových typů biologicky aktivních sloučenin na bázi komplexů přechodných prvků s medicínským aplikačním potenciálem (např. látky s protinádorovými, protizánětlivými, antidiabetickými účinky), na přípravu a studium komplexů s průmyslovým aplikačním potenciálem v oblasti senzorů, paměťových či záznamových médií s vysokou hustotou záznamu, a také na vývoj hybridních molekulárně-krystalických nanostruktur využitelných v oblasti cíleného transportu malých molekul, např. léčiv.

 

Naše pedagogická činnost, jakožto garanta učitelství chemie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého, je pak také zaměřena na rozšiřování zájmu žáků a studentů o přírodovědné obory a motivaci k jejich studiu, na spoluorganizaci chemických olympiád či na zajišťování zájmových chemických aktivit pro žáky základních i středních škol.

13. duben 2017

Práce s názvem "Impact of Halogenido Coligands on Magnetic Anisotropy in Seven-Coordinate Co(II) Complexes" (autoři: B. Drahoš, R. Herchel, Z. Trávníček) byla publikována v časopise Inorganic Chemistry.

3. duben 2017

Práce s názvem "Croconato-bridged copper(II) complexes: synthesis, structure and magnetic characterization" (autoři: S.S. Massoud, G.F. Williams, F.R. Louka, M.M. Henary, R. Herchel, Z. Trávníček, R.C. Fischer, F.A. Mautner) byla publikována v časopise New Journal of Chemistry.

15. březen 2017

15. 3. 2017 byl Evropským patentovým úřadem udělen evropský patent "Utilization of copper complexes involving 2-phenyl-3-hydroxy-4(1H)-quinolinone and 1,10-phenanthroline derivatives for the preparation of drugs for the treatment of tumour diseases" (EP2650000 B1; Původci: Trávníček, Z.; Vančo, J.; Buchtík, R.; Dvořák, Z.).

27. únor 2017

Práce s názvem "Magnetic Anisotropy and Field‐induced Slow Relaxation of Magnetization in Tetracoordinate CoII Compound [Co(CH3‐im)2Cl2]" (autoři: I. Nemec, R. Herchel, M. Kern, P. Neugebauer, J. van Slageren, Z. Trávníček) byla publikována v časopise Materials.

16. únor 2017

Práce s názvem "Synthesis, structural characterization and cytotoxicity evaluation of platinum(II) complexes of heterocyclic selenones" (autoři: A.O.S. Altoum, J. Vančo, R. Křikavová, Z. Trávníček, Z. Dvořák, M. Altaf, S. Ahmad, A.A.A. Sulaiman, A.A. Isab) byla publikována v časopise Polyhedron. 

16. leden 2017

Práce s názvem "3-(Diphenylchalcogenophosphoryl)propionic acids as precursors for metal selenides and tellurides" (autoři: V. Kubát, M. Babiak, Z. Trávníček, J. Novosad) byla publikována v časopise Polyhedron.

 

15. prosinec 2016

Práce s názvem "Half-sandwich Ru(II) halogenido, valproato and 4-phenylbutyrato complexes containing 2,2′-dipyridylamine: synthesis, characterization, solution chemistry and in vitro cytotoxicity" (autoři: P. Štarha, Z. Trávníček, R. Křikavová, Z. Dvořák) byla publikována v časopise Molecules. 

Práce s názvem "In vitro antitumor active gold(I) triphenylphosphane complexes containing 7-azaindoles" (autoři:P. Štarha, Z. Trávníček, B. Drahoš, Z. Dvořák) byla publikována v časopise International Journal of Molecular Sciences. 

strana:1 2 3

Nenalezeny žádné novinky.

OZNÁMENÍ

Katedra anorganické chemie

Přírodovědecká fakulta
Univerzita Palackého

17. listopadu 12
771 46 Olomouc

tel: +420 585 634 351
fax: +420 585 634 357
e-mail : agch(zavinac)upol.cz