V časopise European Journal of Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem "Structure and Magnetism of Seven‐Coordinate Fe(III), Fe(II), Co(II) and Ni(II) Complexes Containing a Heptadentate 15‐Membered Pyridine‐Based Macrocyclic Ligand" (autoři: P. Antal, B. Drahoš, R. Herchel, Z. Trávníček).

18. říjen 2018

Journal CoverV časopise Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem "Single-Chain Magnet Based on 1D Polymeric Azido-Bridged Seven-Coordinate Fe(II) Complex with a Pyridine-Based Macrocyclic Ligand" (autoři: B. Drahoš, R. Herchel, Z. Trávníček).

8. říjen 2018

V pátek 05. 10. 2018 proběhla popularizační akce Noc vědců na PřF UP.

27. březen 2018

V časopise Dalton Transactions byla přijata práce s názvem "Spin crossover Fe(II) complexes of a cross-bridged cyclam derivative" (autoři: B. Drahoš, Z. Trávníček).

21. březen 2018

V časopise Dalton Transactions byla přijata práce s názvem "A possible way how to improve in vitro cytotoxicity of half-sandwich Os(II) complexes against A2780 cells" (autoři: P. Štarha, Z. Trávníček, R. Herchel, P. Jewula, Z. Dvořák).

Studenti Kamil Kotrle a Eva Zahradníková uspěli v soutěži „Cena rektora UP za nejlepší vědeckou nebo uměleckou práci studentů bakalářských a magisterských studijních programů“ za rok 2017.

12. únor 2018

Práce s názvem "Half-Sandwich Ru(II) and Os(II) Bathophenanthroline Complexes Containing a Releasable Dichloroacetato Ligand" (autoři: P. Štarha, Z. Trávníček, J. Vančo, Z. Dvořák) byla publikována v časopise Molecules.

Proběhla exkurze studentů 3. ročníků Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky ve Frenštátu pod Radhoštěm.

21. prosinec 2017

Práce s názvem "Two polymorphic Co(II) field-induced single-ion magnets with enormous angular distortion from the ideal octahedron" (autoři: I. Nemec, R. Herchel, Z. Trávníček) byla publikována v časopise Dalton Transactions.

15. prosinec 2017

Práce s názvem "Effect of linear and non-linear pseudohalides on the structural and magnetic properties of Co(II) hexacoordinate single-molecule magnets" (autoři: L. Váhovská, S. Vitushkina, I. Potočňák, Z. Trávníček, R. Herchel) byla publikována v časopise Dalton Transactions.

strana:1 2