7. duben 2019

Journal CoverV časopise Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem "Polynuclear Iron(II) Complexes with 2,6-Bis(pyrazol-1-yl)pyridine-anthracene Ligands Exhibiting Highly Distorted High-Spin Centers" (autoři: I. Šalitroš, R. Herchel, O. Fuhr, R. González-Pieto, M. Ruben).

7. duben 2019

Publikace v New Journal of Chemistry

autor: agch

V časopise New Journal of Chemistry byla publikována práce s názvem "Ion-pair complexes of Schiff base Fe(III) cations and complex anions" (autoři: I. Nemec, P. Zoufalý, P. Jewula, P. Antal, W. Linert, R. Herchel).

12. březen 2019

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Copper(ii) self-assembled clusters of bis((pyridin-2-yl)-1,2,4-triazol-3-yl)alkanes. Unusual rearrangement of ligands under reaction conditions" (autoři: A. Gusev, I. Nemec, R. Herchel, V. Shul'gin, I. Ryush, M. Kiskin, N. Efimov, E. Ugolkova, V. Minin, K. Lyssenko, I. Eremenko, W. Linert).

Proběhla exkurze studentů 3. ročníků Gymnázia a Střední průmyslové školy elektrotechniky a informatiky ve Frenštátu pod Radhoštěm.

V časopise European Journal of Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem "New Co(II) field-induced single-molecule magnet and the first example of Co(III) complex with tridentate binding of deprotonated 4-amino-3,5-bis(pyridin-2-yl)-1,2,4-triazole ligand" (autoři: L. Váhovská, O. Bukrynov, I. Potočňák, E. Čižmár, A. Kliuikov, S. Vitushkina, M. Dušek, R. Herchel).

16. leden 2019

Journal cover:

V časopise RSC Advances byla publikována práce s názvem "The effect of the second coordination sphere on the magnetism of [Ln(NO3)3(H2O)3]·(18-crown-6) (Ln = Dy and Er)" (autoři: R. Herchel, P. Zoufalý, I. Nemec).

V časopise European Journal of Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem "Structure and Magnetism of Seven‐Coordinate Fe(III), Fe(II), Co(II) and Ni(II) Complexes Containing a Heptadentate 15‐Membered Pyridine‐Based Macrocyclic Ligand" (autoři: P. Antal, B. Drahoš, R. Herchel, Z. Trávníček).

18. říjen 2018

Journal CoverV časopise Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem "Single-Chain Magnet Based on 1D Polymeric Azido-Bridged Seven-Coordinate Fe(II) Complex with a Pyridine-Based Macrocyclic Ligand" (autoři: B. Drahoš, R. Herchel, Z. Trávníček).

8. říjen 2018

V pátek 05. 10. 2018 proběhla popularizační akce Noc vědců na PřF UP.