12. únor 2018

Práce s názvem "Half-Sandwich Ru(II) and Os(II) Bathophenanthroline Complexes Containing a Releasable Dichloroacetato Ligand" (autoři: P. Štarha, Z. Trávníček, J. Vančo, Z. Dvořák) byla publikována v časopise Molecules.

21. prosinec 2017

Práce s názvem "Two polymorphic Co(II) field-induced single-ion magnets with enormous angular distortion from the ideal octahedron" (autoři: I. Nemec, R. Herchel, Z. Trávníček) byla publikována v časopise Dalton Transactions.

15. prosinec 2017

Práce s názvem "Effect of linear and non-linear pseudohalides on the structural and magnetic properties of Co(II) hexacoordinate single-molecule magnets" (autoři: L. Váhovská, S. Vitushkina, I. Potočňák, Z. Trávníček, R. Herchel) byla publikována v časopise Dalton Transactions.

13. prosinec 2017

Dne 1. 11. 2017 byl původcům z Katedry anorganické chemie udělen již čtrnáctý národní patent s názvem "Komplexy mědi s deriváty (E)-1-(2´-hydroxyfenyl)-3-fenylprop-2-en-1-onu a jejich použití jako léčiv v protinádorové terapii" (CZ 307046 B6, původci: Trávníček, Z.; Vančo, J.; Hutyra, J.; Křikavová, R.; Dvořák, Z.).

4. prosinec 2017

Práce s názvem "Cell-based studies of the first-in-class half-sandwich Ir(III) complex containing histone deacetylase inhibitor 4-phenylbutyrate" (autoři: P. Štarha, Z. Trávníček, B. Drahoš, R. Herchel, Z. Dvořák) byla publikována v časopise Applied Organometallic Chemistry.

25. listopad 2017

Práce s názvem "Synthesis, crystal structure and anticancer activity of tetrakis(N-isopropylimidazolidine-2-selenone)platinum(II) chloride" (autoři: S.S. Massouda, F.R. Louka, G.T. Ducharme, R.C. Fischer, F.A. Mautner, J. Vančo, R. Herchel, Z. Dvořák, Z. Trávníček) byla publikována v časopise Journal of Inorganic Biochemistry.

20. listopad 2017

Publikace v Chemistry - A European Journal

autor: agch

Práce s názvem "Impact of substituent variation on the presence of thermal spin crossover in a series of mononuclear iron(III) Schiff base complexes with terminal pseudohalido co-ligands" (autoři: L. Pogány, B. Brachňaková, J. Moncol, J. Pavlik, I. Nemec, Z. Trávníček, M. Mazúr, L. Bučinský, L. Suchánek, I. Šalitroš) byla publikována v časopise Chemistry - A European Journal.

1. listopad 2017

Práce s názvem "Crystal structures and magnetic properties of two series of phenoxo-O bridged dinuclear Ln2 (Ln = Gd, Tb, Dy) complexes" (autoři: M. Machata, R. Herchel, I. Nemec, Z. Trávníček) byla publikována v časopise Dalton Transactions.

6. září 2017

Dne 6. 9. 2017 byl původcům z Katedry anorganické chemie udělen již třináctý národní patent s názvem "Dijodo-komplexy platiny s ω-substituovanými deriváty 6-alkyloxy-9-deazapurinu a použití těchto komplexů pro přípravu léčiv v protinádorové terapii" (CZ 306966 B6, původci: Trávníček, Z.; Vančo, J.; Gáliková, J.; Křikavová, R.; Dvořák, Z.).

28. srpen 2017

Práce s názvem "Tetranuclear Ni(II) and Co(II) Schiff-base complexes with an M4O6 defective dicubane-like core: zero-field SMM behavior in the cobalt analogue" (autoři: I. Nemec, R. Herchel, M. Machata, Z. Trávníček) byla publikována v časopise New Journal of Chemistry.

strana:1 2