10. září 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Co(ii)-Based single-ion magnets with 1,1′-ferrocenediyl-bis(diphenylphosphine) metalloligands." (autoři: J. Hrubý, D. Dvořák, L. Squillantini, M. Mannini, J. van Slageren, R. Herchel, I. Nemec, P. Neugebauer).

17. červenec 2020

Studentka doktorského oboru Anorganická chemie Mgr. Marie Pražáková získala finanční podporu z Nadačního fondu UP.

Studenti Mgr. Eva Zahradníková, Mgr. Pavel Trávníček a Bc. Isabela Brachtlová uspěli v XVII. ročníku studentské vědecké soutěže „O cenu děkana 2020“.

8. červenec 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Late first-row transition metal complexes of a 17-membered piperazine-based macrocyclic ligand: structures and magnetism." (autoři: E. Zahradníková, R. Herchel, I. Šalitroš, I. Císařová, B. Drahoš).

25. červen 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Self-assembled octanuclear [Ni5Ln3] (Ln = Dy, Tb and Ho) complexes: synthesis, coordination induced ligand hydrolysis, structure and magnetism" (autoři: A. Bhanja, E. Moreno-Pineda, R. Herchel, W. Wernsdorfer, D. Ray).

24. červen 2020

Nově akreditovaný kurz DVPP

autor: agch

Katedra anorganické chemie má nově akreditovaný kurz dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků s názvem Moderní trendy ve výuce chemie.

Kurz je spolugarantován Olomouckou pobočkou České společnosti chemické.

20. květen 2020

V časopise Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem „Effect of Coordination Geometry on Magnetic Properties in a Series of Cobalt(II) Complexes and Structural Transformation in Mother Liquor“ (autoři: S. Ghosh, S. Kamilya, M. Das, S. Mehta, M.-E. Boulon, I. Nemec, M. Rouzières, R. Herchel, A. Mondal)

9. duben 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Structural, magnetic, redox and theoretical characterization of seven-coordinate first-row transition metal complexes with a macrocyclic ligand containing two benzimidazolyl N-pendant arms" (autoři: B. Drahoš, I. Císařová, O. Laguta, V. T. Santana, P. Neugebauer, R. Herchel).

5. březen 2020

V časopise Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem Heteronuclear Iron(III)–Schiff Base Complexes with the Hexacyanidocobaltate(III) Anion: On the Quest To Understand the Governing Factors of Spin Crossover“ (autoři: J. Pavlik, P. Masárová, I. Nemec, O. Fuhr, M. Ruben, I. Šalitroš)

6. únor 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Stereochemistry of coordination polyhedra vs. single ion magnetism in penta- and hexacoordinated Co(II) complexes with tridentate rigid ligands" (autoři: Barbora Brachňaková, Simona Matejová, Ján Moncol, Radovan Herchel, Ján Pavlik, Eufemio Moreno-Pineda, Mario Ruben a Ivan Šalitroš).

strana:1 2