11. listopad 2020

Emeritní profesor Richard Pastorek slaví osmdesátiny

autor: agch

Kolektiv zaměstnanců katedry anorganické chemie přeje mnoho zdraví, štěstí a spokojenosti profesorovi Richardovi Pastorkovi, který dnes slaví významné životní jubileum 80 let. Děkujeme mu za jeho dlouholetý přínos k rozvoji katedry v oblasti výuky chemie a výzkumu koordinačních sloučenin.

29. říjen 2020

Journal coverV časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "From solid state to in vitro anticancer activity of copper(II) compounds with electronically-modulated NNO Schiff base ligands" (autoři: L. Rigamonti, F. Reginato, E. Ferrari, L. Pigani, L. Gigli, N. Demitri, P. Kopel, B. Tesarova, Z. Heger).

29. říjen 2020

Journal coverV časopise Nanomaterials byla publikována práce s názvem "Synergistic Effect of Chitosan and Selenium Nanoparticles on Biodegradation and Antibacterial Properties of Collagenous Scaffolds Designed for Infected Burn Wounds" (autoři: J. Dorazilová, J. Muchová, K. Šmerková, S. Kočiová, P. Diviš, P. Kopel, R. Veselý, V. Pavliňáková, V. Adam, L. Vojtová).

10. září 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Co(ii)-Based single-ion magnets with 1,1′-ferrocenediyl-bis(diphenylphosphine) metalloligands." (autoři: J. Hrubý, D. Dvořák, L. Squillantini, M. Mannini, J. van Slageren, R. Herchel, I. Nemec, P. Neugebauer).

17. červenec 2020

Studentka doktorského oboru Anorganická chemie Mgr. Marie Pražáková získala finanční podporu z Nadačního fondu UP.

Studenti Mgr. Eva Zahradníková, Mgr. Pavel Trávníček a Bc. Isabela Brachtlová uspěli v XVII. ročníku studentské vědecké soutěže „O cenu děkana 2020“.

8. červenec 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Late first-row transition metal complexes of a 17-membered piperazine-based macrocyclic ligand: structures and magnetism." (autoři: E. Zahradníková, R. Herchel, I. Šalitroš, I. Císařová, B. Drahoš).

25. červen 2020

V časopise Dalton Transactions byla publikována práce s názvem "Self-assembled octanuclear [Ni5Ln3] (Ln = Dy, Tb and Ho) complexes: synthesis, coordination induced ligand hydrolysis, structure and magnetism" (autoři: A. Bhanja, E. Moreno-Pineda, R. Herchel, W. Wernsdorfer, D. Ray).

24. červen 2020

Nově akreditovaný kurz DVPP

autor: agch

Katedra anorganické chemie má nově akreditovaný kurz dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků s názvem Moderní trendy ve výuce chemie.

Kurz je spolugarantován Olomouckou pobočkou České společnosti chemické.

20. květen 2020

V časopise Inorganic Chemistry byla publikována práce s názvem „Effect of Coordination Geometry on Magnetic Properties in a Series of Cobalt(II) Complexes and Structural Transformation in Mother Liquor“ (autoři: S. Ghosh, S. Kamilya, M. Das, S. Mehta, M.-E. Boulon, I. Nemec, M. Rouzières, R. Herchel, A. Mondal)

strana:1 2