Katedra žije

Katedra anorganické chemie se snaží zpříjemnit pracovní prostředí jak svým zaměstnancům, tak i studentům, jejichž studijní programy, obory či předměty garantuje, a kteří zde absolvují výuku nebo pracují na svých závěrečných pracích. Protože letos slavíme 150. výročí vzniku periodické tabulky prvků, nechali jsme na zeď vytisknout její zvětšenou verzi, aby si studenti, kteří v těchto prostorách obvykle čekají na vstup do praktik, mohli krátit volnou chvíli např. opakováním značek prvků až do protonového čísla 118 (oganesson). V souvislosti s tímto výročím jsme si nechali vyrobit i speciální trička, ve kterých nás budete moci občas vídat, zejména na propagačních akcích naší alma mater. Kromě toho byly nainstalovány skleněné vitríny, ve kterých si budou moci studenti prohlédnout vybrané prvky, jejich sloučeniny a dozvědět se i něco více o jejich využití v praxi. Pomocí informačních plakátů plánujeme také zlepšit informovanost studentů o využití fyzikálně-chemických metod pro studium anorganických a koordinačních sloučenin, se kterými se studenti během svého působení na katedře anorganické chemie určitě setkají.

Věříme, že pomocí těchto malých, avšak důležitých změn přispějeme ke zkulturnění a zpříjemnění pracovního prostředí nejen pro studenty naší fakulty, ale doufáme, že tyto kroky zaujmou i případné nové uchazeče o studium.

zaměstnanci katedry anorganické chemie

Datum: 1. říjen 2019 | Autor: agch